یه روزی بود .

مثل همین امروز .بارونی .اونروز بارون انقدر شدید بود که پنجره ها رو شدت ضربه های قطره هاش میلرزوند .!

صدای ناودون اتاق یه لحظه هم ساکت نمیشد .انگار سطل سطل آب روی زمین میریختن.نمیدونم چرا اونروز سقف اتاق چکه نمیکرد.پاهامونو چسبونده بودیم به بخاری توی اتاق و روی دوشمون پتو انداخته بودیم .و چای تازه دمی که روی‌بخاری گذاشته بودم رو میخوردیم.و بارون رو تماشا میکردیم.

تنها کسی بود که از حسم اونروزا خبر داشت.اونم نه کامل .بهش گفته بودم اگه فلانی پا پیش بذاره .تا تهش میرم که بشه.!

گفتم و مشکوک زل زد به چشمام.ابروهاشو چین داد که آیییییی.دل اینم رفت ! منم گفتم هندیش نکنه .فقط یه ترجیحه .!همین !

اونروز از دانشگاه اومد خونمون.از مقنعه اش آب میچکید.و شده بود عین موش اب کشیده .

چن وقت بود .نه حماقتای من خبری بود .نه هیچی .!تو سکوت مطلق فرو رفته بودم.

دختر بود بالاخره!میفهمید حالمو .حتی اگه خودم بهش حرفی نزده باشم!

گفت چته چن وقته ؟خودتو غرق کردی تو درس و کتاب و هزار کوفت دیگه!گوشیتو دستت نمیبینم!

گفتم درسها سنگین شده.

گفت‌ آها یهو درس ها سنگین شد؟

گفتم نه.سنگین بودنشو تازه حس کردم.

گفت من که میدونم چته!

گفتم چمه؟

گفت بماند.

عصبی بودم .گفتم درد و بماند .الکی برام حرف درنیار.

گفت از حرف گذشته کارت.تو داری میمیری.

گفتم شاید تا قبل از این که یه سری چیزا رو بفهمم حرفت درست بود نه الان.

گفت چطوری؟

گفتم باید منطقی باشیم.مسئله ساده اس !هیچی با هم هماهنگ نیس!

گفت ینی بیخیالش شدی ؟به همین راحتی ؟

هیچ وقت یادم نمیره .

داد زدم.

که

احمق جوووون.ساده و راحت مترادف نیستن!نمیفهمی؟

دستام یخ زده بود و جوراب پشمیای کلفتمم پاهامو گرم نمیکرد .مثل امروز!

دیگه بقیه اشو یادم نمیاد.

فقط یادمه وقتی اینو گفتم.اولش یه لحظه مات موند.بعد الکی قهقهه زد و گفت اوووه چته حالا .خانوم المپیاد ادبی !غلط کردم.!

هر وقت بارون شدید مثل اونروز میباره .یاد اون حرف حکیمانه ام میوفته .

بعضی وقتا پیام میده :

یه روز یکی توی یه روز بارونی بهم گفت:ساده و راحت مترادف نیستن.نمیفهمی؟!؟

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : گفتم ,ساده ,اونروز ,نیستن ,مترادف ,همین ,راحت مترادف ,مترادف نیستن ,نیستن نمیفهمی؟ ,راحت مترادف نیستن ,مترادف نیستن نمیفهمی؟
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

netkushadasii.parsablog.com نمونه سوالات برق صنعتی درجه ۱ برکه ی نیلو URDP.IR Rahul نور رسام وبلاگ رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی جهان ساتراپ تبریز تعمیر مشعل شوفاژ، رادیاتور، پکیج، اسپیلت، داکت اسپیلت، مینی چیلر،فن کوئل فان ایرونی لحظه ها و همیشه